Krakowskie szlaki pielgrzymkowe - Szlak św. Stanisława

Kościół Bożego Ciała

Szlak św. Stanisława obejmuje miejsca związane z postacią św. Stanisława, patrona Krakowa i Polski, który w 1079 r. zginął śmiercią męczeńską w kościółku św. Michała na Skałce z rąk króla Bolesława Śmiałego.

Szlak rozpoczyna się w Bazylice Archikatedralnej na Wawelu, gdzie znajdują się relikwie św. Stanisława i stamtąd prowadzi przez barokowy kościół Bernardynów, kościół Misjonarzy, gotycki kościół św. Katarzyny i Małgorzaty, kościół św. Michała Archanioła i św. Stanisława Biskupa i Męczennika na Skałce, w którym mieści się Krypta Zasłużonych. Szlak św. Stanisława kończy się w sercu żydowskiej dzielnicy Kazimierz, gdzie przy placu Wolnica wznosi się kościół Bożego Ciała.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie całości lub fragmentów bez pisemnej zgody ACN zabronione. © ACN 2007-2016