tel: +48 12 397-31-13, fax.: +48 12 397-31-18
tel. kom. 501 721 949 (Orange)
http://www.pielgrzymka-sanktuarium.pl, e-mail: noclegi@taniespanie.pl

Krakowskie szlaki pielgrzymkowe - Szlak św. Stanisława


Kościół Bożego Ciała

Szlak św. Stanisława obejmuje miejsca związane z postacią św. Stanisława, patrona Krakowa i Polski, który w 1079 r. zginął śmiercią męczeńską w kościółku św. Michała na Skałce z rąk króla Bolesława Śmiałego.

Szlak rozpoczyna się w Bazylice Archikatedralnej na Wawelu, gdzie znajdują się relikwie św. Stanisława i stamtąd prowadzi przez barokowy kościół Bernardynów, kościół Misjonarzy, gotycki kościół św. Katarzyny i Małgorzaty, kościół św. Michała Archanioła i św. Stanisława Biskupa i Męczennika na Skałce, w którym mieści się Krypta Zasłużonych. Szlak św. Stanisława kończy się w sercu żydowskiej dzielnicy Kazimierz, gdzie przy placu Wolnica wznosi się kościół Bożego Ciała.

Pilgrim Advisor Website for pilgrim groups traveling to the Sanctuary of Divine Mercy in Lagiewniki, Krakow. Information about sanctuaries and other churches in Krakow, Poland and Europe. Complete accommodation offer and other services for pilgrims.
Noclegi dla pielgrzymów Powrót do góry Mapa strony
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie całości lub fragmentów bez pisemnej zgody ACN zabronione. © ACN 2007-2021
Katalog Gwiazdor www.TanieSpanie.pl www.Wycieczki-Krakow.pl Noclegi w Krakowie