tel: +48 12 397-31-13, fax.: +48 12 397-31-18
tel. kom. 501 721 949 (Orange)
http://www.pielgrzymka-sanktuarium.pl, e-mail: noclegi@taniespanie.pl
Jesteś w: Sanktuaria w Polsce > Sanktuarium Maryjne w Gietrzwałdzie

Sanktuarium Maryjne w Gietrzwałdzie

Gietrzwałd jest małą warmińską wsią, która zasłynęła jako miejsce jedynych w Polsce zatwierdzonych przez Kościół objawień Matki Bożej. Jasna postać "Białej Pani" ukazała się kilkakrotnie w 1877 roku dwóm dziewczynkom: Justynie Szafryńskiej i Barbarze Samulowskiej i poleciła wystawić w tym miejscu figurę Niepokalanego Poczęcia. Figurę tę zamówiono w Monachium i postawiono w nowo wybudowanej murowanej kaplicy. Od XVI wieku w świątyni znajduje się też cudowny obraz Matki Bożej z Dzieciątkiem. Zanotowano liczne przypadki uzdrowień chorych modlących się o wstawiennictwo Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. Wierni chętnie zaopatrują się również w wodę z cudownego źródełka, które znajduje się na terenie Sanktuarium. Przed objawieniami zalewało ono pola, więc zostało zasypane. Kiedy w czasie objawień wytrysnęło ponownie, ówczesny proboszcz, odczytał to jako znak, że źródełko ma moc uzdrawiającą, podobnie jak w Lourdes. Na prośbę dzieci Matka Boża pobłogosławiła to źródełko. Dlatego dziś o Gietrzwałdzie mówi się, że to polskie Lourdes. W 1967 roku na dziewięćdziesięciolecie objawień prymas Polski, kardynał Stefan Wyszyński, koronował obraz Matki Bożej, a w 1970 roku Papież Paweł VI nadał kościołowi w Gietrzwałdzie tytuł i godność Bazyliki Mniejszej. Sanktuarium opiekują się od 1945 roku Księża Kanonicy Regularni Laterańscy.

Gietrzwałd mapa
Pilgrim Advisor Website for pilgrim groups traveling to the Sanctuary of Divine Mercy in Lagiewniki, Krakow. Information about sanctuaries and other churches in Krakow, Poland and Europe. Complete accommodation offer and other services for pilgrims.
Noclegi dla pielgrzymów Powrót do góry Mapa strony
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie całości lub fragmentów bez pisemnej zgody ACN zabronione. © ACN 2007-2020
Katalog Gwiazdor www.TanieSpanie.pl www.Wycieczki-Krakow.pl Noclegi w Krakowie