tel: +48 12 397-31-13, fax.: +48 12 397-31-18
tel. kom. 501 721 949 (Orange)
http://www.pielgrzymka-sanktuarium.pl, e-mail: noclegi@taniespanie.pl
Jesteś w: Sanktuaria w Polsce > Sanktuarium Św. Józefa w Wadowicach

Sanktuarium Św. Józefa w Wadowicach

Sanktuarium pw. Św. Józefa znajduje się w wadowickim kompleksie klasztornym Karmelitów Bosych, którzy osiedlili się w tym miejscy już w 1892 roku. Kościół pozostał w swojej niezmienionej postaci od 1936 roku i jest trzynawowym, neoromańskim budynkiem, zwróconym ku południowemu wschodowi. W środku znajduje się ołtarz wykonany z drzewa limbowego, którego centralnym punktem jest słynący łaskami obraz św. Józefa. W 2004 roku został on ozdobiony papieskim Pierścieniem Rybaka Jana Pawła II. W tym samym dniu kościołowi karmelitów bosych ówczesny arcybiskup metropolita krakowski Franciszek kardynał Macharski nadał tytuł sanktuarium św. Józefa. W sanktuarium znajdują się relikwie św. Rafała Kalinowskiego założyciela i pierwszego przełożonego klasztoru. Dostępna dla zwiedzających jest również cela, w której żył i umarł św. Rafał. Najważniejszym przejawem kultu św. Józefa jest wielka nowenna, odprawiana najpóźniej od 1895 roku. Przez dziewięć kolejnych śród przed uroczystością św. Józefa, która ma miejsce 19 marca, gromadzą się wierni z Wadowic i okolicy na uroczystej mszy św. z okolicznościowym kazaniem i nabożeństwem. Przy sanktuarium działa Karmelitańskie Centrum Rekolekcyjno-Pielgrzymkowe "Na Górce" im. Jana Pawła Wielkiego.

Wadowice mapa
Pilgrim Advisor Website for pilgrim groups traveling to the Sanctuary of Divine Mercy in Lagiewniki, Krakow. Information about sanctuaries and other churches in Krakow, Poland and Europe. Complete accommodation offer and other services for pilgrims.
Noclegi dla pielgrzymów Powrót do góry Mapa strony
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie całości lub fragmentów bez pisemnej zgody ACN zabronione. © ACN 2007-2020
Katalog Gwiazdor www.TanieSpanie.pl www.Wycieczki-Krakow.pl Noclegi w Krakowie